Hakkımızda

İzmir – ÇanakkaIe karayolu üzerinde, Eski Foça kavşağında yer alan Novada Menemen; 22 Haziran 2017’de açıldı.

Menemen’in yanı sıra komşu ilçeleri Aliağa, Bergama, Dikili, Çiğli ve Foça’yı da kapsayan etki alanın yanı sıra kuzey Ege’de yer alan tüm tatil beldelerinin ulaşım yolu üzerinde olması dolayısı ile öncelikle Manisa olmak üzere, özellikle hafta sonu ve tatil günlerinde toplamda yaklaşık 4 milyon 200 bin kişinin alışveriş ihtiyacını karşılamaktadır.

Novada Menemen, Ege mimarisini yansıtan, açık hava konseptinde, İzmir-Çanakkale asfaltı üzerinde binlerce aracın aktığı böylesi işlek bir cadde üzerinde, bölge halkı ile yerli ve yabancı turistler için renkli bir mola noktasıdır.
Kuzey Ege’nin tek Avm’si konumunda yer alan Novada Menemen, Türkiye’nin en büyük Köfteci Yusuf Restoranına, İzmir’in ikinci Tekzen mağazasına, bölgesinin tek 6 salonlu profesyonel sinemasına ev sahipliği yapmaktadır.

Birçok yerli ve ulusal marka ile birlikte, erkek ve kadın giyiminde öncü markalardan LC Waikiki, U.S Polo, Flo, Koton, Mavi, İpekyol, Altınyıldız Classics, Penti, Süvari, Ruba, ve Şimal Novada Menemen’deki mağazalar arasında yerini almaktadır.

Starbucks, E-bebek, Karaca, Sarıyıldız, Sporthing, Flo, Ataköy Ayakkabı, Oskar Ayakkabı, Madame Coco, English Home, Taç Linens, Özdilek, Toyzz Shop, Samsung, Gratis, Watsons, Yves Rocher, Gigi Şeker, Kerem Optik, Autoroy, Pasaport Pizza, Waffle Kent, Alsancak Unlu Mamuller, Penny Cafe, Sokak Kahvecisi ve eğlencenin vazgeçilmezi Playland ile bir çok marka Novada Menemen’in marka gücünü oluşturmaktadır.

Novada Menemen’in Misafir Portföyü ;

Aliağa,Menemen,Bergama,Foça,Dikili ilçelerinin yanı sıra, özellikle hafta sonu ve tatil günlerinde; Manisa,ÇiğIi, Karşıyaka’dan tatil bölgelerine giden misafirlerdir.

Bununla beraber yaz, kış, hafta içi, hafta sonu demeden yoğun bir yol trafiği ve misafiri de öncelikli hitap kitlelerini oluşturmaktadır.

İzmir; her geçen gün hızla kuzeye büyümekte ve yeni yatırımlarıyla da nüfus artmaktadır.

Aliağa; Star rafinerisi, Petkim ve sanayisi ile büyük bir geçim alanı olmuştur.

Çandarlı da yapımı devam eden liman ile de bölge her geçen gün hızla gelişmektedir.
Foça, Dikili, Bergama, Çandarlı, Sarımsaklı vb. bir çok tatil beldesi ile kuzey İzmir büyük bir hızla gelişmektedir.
Novada Menemen; yerli ve yabancı bir çok markası, sineması, eğlence alanları, profesyonel pazarlama aktiviteleri, ticari kampanyaları, yemek alanları, ulaşılabilirliği, hizmetleri ve çocuk oyun alanları ile bölge halkı için çekim noktası olmuştur ve Kuzey İzmir’in tek Avm’sidir